Vdekja e Diego Armando Maradonës ka tronditur futbollin.

Tifozë nga e gjithë bota, janë duke shprehur trishtimin në forma të ndryshime.

Një mesazh pas vdekjes së tij ka ardhur nga legjenda braziliane, Pele.

Pele dhe Maradona, cilësohen në mesin e më të mëdhenjve që ka pasur futbolli.

“Kam humbur një mik të dashur dhe bota ka humbur një legjendë. Shpresoj se një ditë do të luajmë futboll së bashku në qiell”, ka shkruar Pele në rrjetet sociale.