Barcelona ka publikuar listën e skuadrës për ndeshjen kundër Levantes në Copa del Rey.

Për këtë sfidë trajneri Valverde nuk ka thirrur dy lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës: Lionel Messi dhe Luis Suarez.
Valverde nuk ka ftuar as mbrojtësin spanjoll, Gerard Pique, shkruan albeu.com

Lojtarët e ftuar për ndeshjen janë: Ter Stegen, Semedo, Busquets, Denis Suarez, Coutinho, Arthur, Dembele, Cillessen, Malcom, Lenglet, Murillo, Roberto, Alena, Vidal, Miranda, Puig, Chumi, Wague.