Për shumë njerëz, Leo Messi është lojtari më i mirë në botë, pa dyshim edhe më i miri i të gjitha kohërave, por ai aktualisht nuk është më i vlefshmi.

Me pezullimin e futbollit në të gjithë Evropën, tregu i transferimeve është përqendruar edhe një herë dhe një numër emrash të mëdhenj që mund të lëvizin verës.

Sipas Transfermarkt, argjentinasi renditet në vendin e tetë kur bëhet fjalë për vlerën aktuale, me një mori yjesh nga Bundesliga, Premierliga dhe Ligue 1 para dhe pas superyllit të Barcelonës.

10. Antoine Griezmann (Barcelona). 120 milionë euro

9. Jadon Sancho (Borussia Dortmund). 120 milionë euro

8. Leo Messi (Barcelona). 140 milionë euro

7. Kevin de Bruyne (Manchester City). 150 milionë euro

6. Harry Kane (Tottenham). 150 milionë euro

5. Mohamed Salah (Liverpool). 150 milionë euro

4. Sadio Mane (Liverpool). 150 milionë euro

3. Neymar Jr. (Paris Saint-Germain). 160 milionë euro

2. Raheem Sterling (Manchester City). 160 milionë euro

1. Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain). 200 milionë euro.