Lideri i opozitës greke ka folur për çështjen e emrit. Kuriakos Mitocakis ka thënë se kjo çështje do të rregullohet në përputhje me interesat kombëtare greke.

“20 vjet kemi jetuar me këtë problem dhe mund të jetojmë edhe 2 deri 3 vjet. Derisa unë kam përgjegjësi politike, kontesti do të zgjidhet kur do të vlerësoj se do të jetë në interes kombëtar”, deklaroi Mitocakis, në një intervistë për televizionin “Sky”.

Artikulli paraprakRrufeja “shkrumbon” autobusin në Greqi, shpëtojnë udhëtarët
Artikulli tjetërOhër, gjysmë milion euro dëmi nga vërshimet e 17 marsit