Prokuroria Themelore Publike ka ngritur padi kundër Toni Mihajllovskit për veprën penale “Kërcënim të sigurisë, Neni 144 Alineja 4 nga Kodi Penal i Republikës së Maqedonisë.

I akuzuari, Toni Mihajlovski, aktor dhe anëtarë i udhëheqësisë së ngushtë të VMRO-DPMNE-së, verën e kaluar ka shkruar në profilin e tij në Facebook:

“Personalisht do ta mbysja Branko Triçkovskin, pa mos mu dridhur qerpiku i syrit”.

Artikulli paraprakNuhiu përuron stacionin për nxjerrjen e dokumenteve personale në Zajaz
Artikulli tjetërDauti: Zgjidhja e çështjes së emrit, pozitivisht do të ndikojë për investime të reja