Milan ia ka ofruar Zlatan Ibrahimovic-it një kontratë gjashtëmuajshe në vlerë prej 2.8 milionë eurosh, sipas Corriere Della Sera.

Sulmuesi pritet të kthehet në Itali nga L.A. Galaxy në një marrëveshje gjysmëvjeçare, dhe klubi ka mundësi që t’ia zgjasë kontratën edhe për një vit.
Ibra kishte luajtur te Milani për dy vjet, madje duke u shpallur kampion i Italisë me ta më 2011.