Anësori i Milanit Samu Castillejo mund të mos kthehet deri pas pushimit ndërkombëtar për shkak të një dëmtimi të muskujve.

Spanjolli çaloi gjatë humbjes të së dielës 2-1 në shtëpi të ‘Rossonerëve’ ndaj Lazios.

Tani, raportet e MilanNews.it shkruajnë se lëndimi do ta mbajë atë jashtë fushave për “10 ditë”, duke e përjashtuar atë nga udhëtimi në Juventus këtë fundjavë.

Me afrimin e shpejtë të pushimit ndërkombëtar, 24-vjeçari duhet të jetë i përshtatshëm për t’u përballur me Napolin pas tre javëve.

Castillejo, i cili u bashkua me Milano nga Villarreal në verën e vitit 2018, nuk ka gjetur minutat e duhura për të luajtur këtë sezon, duke menaxhuar vetëm pesë paraqitje deri më tani.

Artikulli paraprakPërdori vetëm këta tre përbërës dhe humbi gjithë peshën e tepërt
Artikulli tjetërPo ravijëzohet ideja e një “modeli norvegjez” për Ballkanin Perëndimor