Klubi italian po vazhdon punën për përforcim të skuadrës.

Drejtuesit e Milanit po tregohen shumë aktiv në këtë afat kalimtar. Pas arritjes së marrëveshjes me Rade Kruniç, tani ata kanë në plan të nënshkruajnë edhe me dy lojtarë të tjerë.

Bëhet fjalë për Mario Ruin dhe Jordan Veretout. Sipas Gazzetta dello Sport, për të dy lojtarët Paolo Maldini ka caktuar një takim.

Për mbrojtësin e Napolit, Milani ofron 13 milionë euro, shifër të cilën pritet ta pranojë presidenti Aurelio De Laurentiis.

Ndërkohë, për mesfushorin e Fiorentinës pritet që kuqezinjtë të paguajnë 25 milionë euro.