Kampioni shtatë herë i Europës mezi ka shënuar sot fitore kundër kampionit Luksemburgut, F19 Dudelange, me rezultat 0-1. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Higuain në minutën e 56’të.

Milan ka arritur sot fitoren e parë, por më shumë vështirësi kundër kampionit të Luksemburgut, Dudelange.

Pjesa e parë përfundoi pa gola me rezultat 0-0 madje në këtë pjesë Milan nuk krijoi pothuajse asnjë mundësi shënimi për gol, derisa ishte Dudelange që sulmoi disa herë.
Në pjesën e dytë Milan u ngjall dhe shënoi gol në minutën e 56’të me Higuain.

Kjo është fitorja e parë e Milanit, shumë e mundimshme në Europa Ligë, e ku Milan prin më rezultat 0-1, derisa është në vendin e parë në grupin F të Europa Ligës.