Futbollisti kosovar Milot Rashica ka realizuar dy gola fantastikë në ndeshjen midis Werder Bremen dhe Augsburg.

Golin e parë Rashica e realizoi në minutën e pestë. Ndërsa golin e dytë e ka realizuar në minutën e 28’.

Golin e tretë për skuadrën Werder e ka realizuar Eggestein në minutën e 27-të.