“Ishte kënaqësi e veçantë që, sot bashkë me ambasadorin e BE-së në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Samuel Zhbogar dhe me përfaqësuesen e UNICEF-it zonjën Patricia Di Xhovani ishim pjesëmarrës në SHF “Hasan Prishtina” në organizimin e “Orës më të madhe globale”, një iniciativë mbarëbotërore e organizuar me rastin e 30 vjetorit të Konventës për të drejtat e fëmijëve.

Fëmijët kanë shumë të drejta, por meritojnë edhe më shumë, kur zëri i tyre është më i fuqishëm, atëherë rritet dhe ndikimi i tyre në shoqëri, por edhe shoqëria bëhet më e përkushtuar ndaj tyre.” – thotë Ademi

Ishte kënaqësi e veçantë që, sot bashkë me ambasadorin e BE-së në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Samuel Zhbogar dhe…

Publiée par Arbër Ademi sur Jeudi 7 novembre 2019

Artikulli paraprakNisma dorëzon ankesë në PZAP
Artikulli tjetërFlet ministri i Brendshëm: Si u shpëtua Alvini nga kampi i Al-Hol