Gjithsej votuan 109 deputet, “pro” marrëveshjes votuan 69 dhe 40 ishin “kundër” për marrëveshjen e emrit të ri të Maqedonisë.

Votimi i kësaj marrëveshje u përcoll me brohoritje nga ana e deputetëve të OBRM-PDUKM-së, të cilët kanë qenë kundër marrëveshjes me Greqinë

.

Artikulli paraprakPersonazhet e famshëm me autizëm
Artikulli tjetërOsmani – Thaçi: Data e negociatave është sukses i madh për Maqedoninë, si dhe një shtytje për të gjithë Ballkanin perëndimor