Janë nevojitur vetëm dy minuta lojë për tu zhbllokuar finalja e Ligës së Kampionëve, ndërmjet Tottenham dhe Liverpool.

Qysh në aksionin e parë nga ‘The Reds’, u akordua një penallti në favor të tyre, pas prekjes me dorë nga Sissoko.

Penalltinë e ktheu në gol ylli egjiptian, Mohamed Salah, i cili kaloi topin prapa shpinës së Hugo Lloris.

Më poshtë ua përcjellim golin e shënuar nga Salah.