Modelja e njohur amerikane Christie Brinkley është aktive në fushën e modelimit prej vitit 1973.

Ajo njihet për format e saj trupore si dhe bukurinë e saj dhe tanimë ajo konsiderohet si një ikonë në fushën e modës, pasi ka mbushur 65 vite.

Christie këtë vit do të garoj në sezonin e ri të ‘Dancing With the Stars’.

Modelja në paraqitjen e fundit befasoi fansat e saj me dukjen, në moshën që ka ajo po dukej për mrekulli e veshur me xhinse dhe bluzë të bardhë.

Ajo e ka dëshmuar edhe njëherë që vitet janë vetëm numra.