Moderatorja e njohur Orinda Huta është tejet aktive në rrjetet sociale, pasi shpesh herë ndanë me ndjekësit foto nga daljet publike dhe përditshmëria e saj.

Së fundmi, Orinda ka shkuar në Abu Dabi, Emiratet e Bashkuara Arabe, së bashku me autoren e programit ‘Check I’, Albana Nanaj.

Në këto foto moderatorja shfaqet krejt ndryshe, e veshur me shami për të vizituar një nga xhamitë më të famshme, Sheikh Zayed Mosque.

Ajo ka publikuar disa video në Instastory, ku tregon me humor se Albana vazhdon të mendojë që mund ta kishte blerë me më pak para abajan.