8:56 | 12 Prill 2021

Trajneri i Arbërisë, Arbnor Morina, ka folur për garën e mbetjes në elitën e futbollit kosovar.

Morina ishte i ftuar në emisionin “Dueli Sportiv, në “RTV Dukagjini”, ku foli për skuadrën e tij dhe rrugën e saj drejt mbetjes në elitën e futbollit kosovar, transmeton lajmi.net.

Morina tha se ka dëgjuar zëra ku thonin se Arbëria duhej të binte një kategori më poshtë sepse janë “klub i katunit”.

“I kemi dëgjuar fjalët se Besa duhet të bie nga liga sepse luan me fëmijë dhe Arbëria duhet të bie sepse është klub i katunit”, tha ai.

“Por, futbolli është vlerë universale dhe luajnë të gjithë, mua si sportist më vjen keq për këto gjykime”, tha ai.

“Ata po e gjykojnë një klub që ka bërë më të mirën e mundshme, ka bërë histroi duke hyrë në histori duke hyre në Superligë”, tha Morina.

“Me kapacitetet që ka, pa stadium, pa fushë, por me një organizim të mirë dhe lojtarë cilësorë, këtë nuk e meritojmë”, përfundoi Arbnor Morina./Lajmi.net/