Moti sot do të jetë i freskët dhe me të reshura lokale të shiut. Në pjesën perëndimore dhe lindore do të fry erë e fortë.

Temperatura maksimale e ditës do të jetë 26 gradë celsius, ndërsa temperatura minimale do të jetë 18 gradë celsius