Mot i hatashëm i përcjellë me shi, erë dhe me vetëtima e murmurima, sot pasdite e përfshiu Kërçovën.

Era ka qenë aq e fuqishme sa që ka bartur edhe kulme të shtëpive dhe ndërtesave.

Artikulli paraprakPanik te Arabia Saudite, prishet motori i avionit!
Artikulli tjetërNdërroi jetë prof.dr.Vullnet Palloshi nga Tetova