Moti për ditën e sotme do të jetë me diell dhe mjaftë ngrohtë. Do fryej erë e veriut.
Pasdite do paraqiten kushte për reshje të vogla shiu. Indeksi UV do jetë 8, ndërsa temperaturat do arrijnë deri 34 gradë celsius.