Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla në pjesët jugore. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi lindor.

Temperatura minimale do të lëvizë prej dy e deri në 10, ndërsa maksimale prej 21 deri në 28 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell me erë të lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturë të mëngjesit do të ulet deri shtatë, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri 25 gradë Celsius.

Vazhdon periudha e motit kryesisht me diell dhe relativisht të ngrohtë me temperatura të ditës pak nën mesataren për këtë periudhë të vitit. Nga e enjtja do të rritje të përkohshme të vranësirave

Artikulli paraprakA është i sigurt udhëtimi me aeroplan për gratë shtatzëna?
Artikulli tjetërAli Ahmeti do të marrë pjesë në ekspozitën e të piktorit Emrush Xhemajli