Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare me drejtim verilindor.

Temperatura maksimale do të jenë në interval prej 20 deri në 37 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë mot me diell dhe dhe i nxehtë. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 20 gradë, ndërsa e ditës deri në 33 gradë Celsius.