Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët deri në mesatare verilindore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej zero deri në nëntë gradë, ndërsa temperatura e ditës prej 17 deri në 26 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët deri në mesatare verilindore.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në gjashtë gradë, ndërsa temperatura e ditës do të arrijë deri 24 gradë.

Nga e enjtja përkohësisht do të ketë paraqitje të vranësirave të vogla deri në mesatare. Mëngjeset do
të jenë pak më të ftohta, ndërsa temperaturat e ditës do të jenë pa ndryshime të mëdha.

Artikulli paraprakTayna shfaqet provokuese, duket mjaft bukur
Artikulli tjetërSeancë e re për rastin “Dhuna në Qendër”