Deri të enjten në orët e pasdites do kemi mot të ndryshueshëm dhe jostabil me shfaqje të shpeshta të reshjeve të shiut dhe erës së fuqishme.

Pritet që nga e premtja dhe vikendi moti të stabilizohet përsëri me temperatura të larta, por përsëri do ketë mundësi për reshje të vogla të shiut.