Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike moti moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Temperatura minimale do të jetë -10 ndërsa maksimalja nëntë gradë celsius.

Reshje të shiut dhe reshje të borës në pjesët malore të vendit do të ketë ditën e hënë.

Të premten dhe të shtunën moti do të jetë kryesisht me diell por me temperatura të ulëta gjatë mëngjesit.