Moti në Maqedoni sot do të jetë me vranësira mesatare dhe me periudha të kohëpaskohshme dielli. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 2 deri 12 gradë ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej 20 deri 27 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 8 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 25 gradë Celsius.

Artikulli paraprakDy modelet shqiptare ‘pushtojnë’ Hungarinë me bukurinë e tyre
Artikulli tjetërRrushi me erë, shije unike dhe fuqi shëndeti për organizmin