Moti në Maqedoni sot do të jetë me vranësira mesatare dhe i ftohtë ndërsa do të fryj edhe erë.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej -8 gradë deri në zero gradë Celsius ndërsa ajo e ditës prej 2 deri 6 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit -3 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë 3 gradë Celsius.