Moti paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Rreth mesditës dhe pasdite do të ketë dukuri të jostabilitetit lokal me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20 gradë. Ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 25 deri në 34 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.

Artikulli paraprakPenallti e humbur dhe raste pafund, Polonia ndal Spanjën
Artikulli tjetërDita Botërore e Refugjatëve