Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe i nxehtë ndërsa do të fryjë erë e dobët. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri 20 gradë ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 29 deri 36 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë deri 34 gradë Celsius.