Moti sot në vend do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej një deri më tetë gradë, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 22 deri më 30 gradë celsius.

Në ditët në vijim nuk pritet ndryshim i motit, ku temperaturat do të jenë mbi mesatare për këtë periudhë të vitit.