Moti në Maqedoni sot do të jetë me vranësira dhe reshje shiu kryesisht gjatë paradites. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 3 deri 9 gradë ndërsa ajo e ditës prej 5 deri 15 gradë Celsius.

Edhe në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 7 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 12 gradë Celsius.