Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira, ndërsa pasdite pritet që të ketë reshje lokale të shiut, deklarojnë nga Enti Hidrometeorologjik.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 6 deri më 13 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 18 deri më 26 gradë celsius.

Në Shkup dhe rajon moti nesër do të jetë me vranësira, ndërsa pasdite pritet reshje lokale të shiut.

Mot i ndryshueshëm edhe me reshje lokale të shiut pritet që të ketë edhe ditën e martë.