Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe rreshje të kohë paskohshme shiu.Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri 14 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 17 deri më 22 gradë.
Në Shkup e rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë prej 11 deri më 20 gradë Celsius.