Moti në Maqedoni sot do të jetë i ftohtë dhe me reshje shiu ndërsa në viset malore reshje bore.

Temperatura mëngjesit do të lëviz prej -3 deri 3 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëviz prej 2 deri 9 gradë Celsius. Edhe në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm.