Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell ndërsa do të fryjë edhe erë e dobët.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 5 deri 14, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 26 deri 32 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme do të vazhdojë periudha e motit stabil dhe të ngrohtë, ndërsa gjatë kësaj jave nuk pritet të ketë rënie të temperaturave.