Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira të pakta. Do të fryjë edhe erë e lehtë nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale do të lëviz prej 7 deri 16 gradë ndërsa ajo e ditës prej 27 deri 33 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperature të mëngjesit deri 12 gradë ndërsa ajo e ditës deri 31 gradë Celsius.