Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -6 deri zero gradë Celsius ndërsa ajo e ditës nga 5 deri 16 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit -3 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 12 gradë Celsius.