Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe i nxehtë ndërsa në orët e pasdites në disa pjesë moti do të jetë me vranësira mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 10 deri 19 gradë ndërsa ajo e ditës do të lëviz prej 29 deri në 36 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 15 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 35 gradë Celsius.