Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ndërsa do të fryjë edhe erë në drejtimin veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri 19 gradë ndërsa ajo e ditës prej 25 deri 32 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 13 gradë ndërsa ajo e ditës deri 29 gradë Celsius.