Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 8 deri 18 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej 23 deri 30 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 13 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 27 gradë Celsius.