Në Maqedoni do të mbajë mot me diell, me vranësira të vogla deri në mesatare dhe erë të matur deri në të përforcuar nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 10 deri në 20 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 21 deri në 32 gradë Celsius.
Në Shkup do të mbajë mot me diell, me vranësira të vogla deri në mesatare dhe erë të matur deri në të përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 17, ndërsa ajo e ditës deri në 29 gradë.

Vijon periudhë e motit stabil, deri të premten me erë të përforcuar veriore dhe me temperatura më të ulëta ditore. Gjatë fundjavës do të mbajë mot me diell dhe jashtëzakonisht më i ngrohtë.