?????????????????????????????????????????????????????????

Gjatë ditës së sotme në vend parashihet të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 dhe 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19 dhe 21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1 deri në 9 metër për sekondë, në rrafshin e Kosovës, kurse në Dukagjin, kryesisht në veri të Dukagjinit shpejtësia e erës do të arrijë mbi 13 metër për sekondë.