Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare dhe me erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Indeksi UV është 7.

Temperatura do të lëvizë prej 22 deri në 34 gradë.
Në Shkup do të jetë mot me diell me vranësira mesatare. Temperatura do të arrijë deri në 30 gradë.

Të shtunën moti do të jetë me diell dhe më i ngrohtë, ndërsa nga java e ardhshme dhe në ditët në vazhdim përsëri do të jetë jo i qëndrueshëm me reshje të shiut dhe me bubullima. Në nivel lokal priten dhe procese më intensive.

Artikulli paraprakLearta merr guximin të bëjë foto dhe ta quajë ‘loçkë’ këtë person
Artikulli tjetërBllokimi i veshit nga noti – pse ndodh dhe çfarë duhet të bëni