Moti sot me shi

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje shiu ndërsa në viset malore reshje bore. Do të fryjë edhe erë në drejtimin veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -2 deri 6 gradë ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej 0 deri 8 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit një gradë ndërsa ajo e ditës 5 gradë Celsius.

evn