Moti në Maqedoni sot do të jetë me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Në disa vende reshjet e shiut do të jenë intensive të përcjella me bubullimë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 0 deri 5 gradë ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej 5 deri në 15 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit 4 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë 11 gradë Celsius.