Moti në Maqedoni sot paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale shiu.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 8 deri 16 gradë ndërsa ajo e ditës prej 18 deri 25 gradë Celsius.

N Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 12 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 24 gradë Celsius.