Moti në Maqedoni sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme shiu.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 4 deri 12 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëvizë prej 12 deri 18 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperature të mëngjesit 8 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë 17 gradë Celsius.