Moti sot pritet të jetë me diell dhe me vranësira mesatare.

Temperatura minimale gjatë natës dhe gjatë orëve të para të mëngjesit lëvizte prej -2 deri 5 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të jetë mes shtatë dhe 16 gradë celsius.

Në Shkup temperatura në mëngjes arriti dy gradë celsius ndërsa gjatë ditës pritet të jetë 13 gradë celsius.