Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, ndërsa në lugina do të ketë mjegull dhe do të jetë më ftohtë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në intarval prej 5 deri 10 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, parashihet që moti të jetë me diell, ndërsa në fundjavë do të ketë reshje të shiut dhe borës.