Moti sot në pjesën perëndimore të vendit do të jetë me vranësira, ndërsa në pjesën lindore moti do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Do të fryjë një erë e lehtë në drejtimin jugperëndimore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -9 deri në -2, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 5 deri më 13 gradë celsius.

Ditën e diell dhe ditën e hënë pritet të ketë reshje të shiut, ndërsa në pjesët malore do të ketë reshje të borës.