Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut. Në vendet më të larta do të ketë reshje të borës.

Temperatura minimale do të lëvizë prej 0 deri 5 gradë celcius, ndërsa ajo maksimale do të jetë në interval prej 4 deri 11 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me vranësira, si dhe parashihet që të vazhdojnë reshjet e shiut.